<< 

<< 

Fotovýstava NEVIDĚNÉ JAPONSKO, Praha [CZ]

AKTUALITA 5: Výstava NEVIDĚNÉ JAPONSKO je stále k vidění v pražském čajovém studiu Meetea, proveden výběr nejlepších fotografií z obou polovin. Srdečně vás zvu na další ponor do černobílých snových fotovizí moderního Japonska. Zároveň se samozřejmě můžete ponořit i do kvalitního Meetea čaje. 🗾😊 Přeji krásné babí léto! 🌞

Kdy: Duben - Říjen 2023

Jak se tam dostat: Čajové studio Meetea v Google Mapách


AKTUALITA 4: Výstava NEVIDĚNÉ JAPONSKO byla prodloužena a fotografie vyměněny za druhou polovinu. Srdečně vás zvu na další ponor do černobílých snových fotovizí moderního Japonska. Ponořit se samozřejmě zároveň můžete i do kvalitního Meetea čaje. 🗾😊 Přeji krásné léto! 🌞

Kdy: Duben/Květen/Červen

Jak se tam dostat: Čajové studio Meetea v Google Mapách


AKTUALITA 3: Výstava NEVIDĚNÉ JAPONSKO bude vystavena během dubna v pražském čajovém studiu Meetea, kousek od Václavského náměstí (Školská 32). Jste zváni na vernisáž v pondělí 3. 4. 2023 v 19 hodin, na které vás kromě mých fotografií a japonského čaje na Japonsko naladí také hráč na japonskou bambusovou flétnu šakuhači Vít Rozkovec! 

Výstava v Meetea má dvě části, stávající fotografie budou v půlce dubna kompletně obměněny.

Kdy: Duben 2023

Jak se tam dostat: Čajové studio Meetea v Google Mapách


AKTUALITA 2: Výstava  NEVIDĚNÉ JAPONSKO se stěhuje z paláce Lucerna do nedalekého čajového studia Meetea v centru Prahy! Zůstaňte naladěni!


AKTUALITA 1: Výstava v Lucerna Café prodloužena do 9. března! 


Kdy: 20/2-25/2 2023

Jak se tam dostat: Lucerna Café on Google Maps


Ve městech současného Japonska se moderní svět neuvěřitelně rychle přiblížil způsobu fungování vyspělých civilizací z futuristických sci-fi románů a filmů. 
Je v takovém světě vůbec ještě místo pro člověka? A jak je lidská osobnost ovlivněna každodenním životem na takovém místě? Všímají si ještě Japonci věcí kolem sebe nebo jen přejíždí betonovou džunglí ze svého domova do práce a zpět? Je zde ještě místo pro historii, pro tradici? 
Přijměte pozvání na výstavu snových fotovizí z místa, kde se minulost setkává s budoucností. 
Fotografie z mých cest do Japonska v letech 2015 - 2018 jsou doplněny básněmi haiku současných japonských básníků, uvedených v knize Sylvy Martináskové „Modernizace Japonska zachycená v tradiční poezii tanka a haiku“.

Fotovýstava byla poprvé vystavena v pražském paláci Lucerna ve dnech 20/2-25/2 2023, a to v Café Lucerna v souvislosti s festivalem japonských filmů a kultury Eigasai. Více informací o Eigasai zde: Eigasai.cz